Els nous 135 diputats elegits aquest diumenge per ocupar els escons del Parlament durant la propera legislatura – 33 del PSC, 33 d’ERC, 32 de Junts, 11 de VOX, 9 de la CUP, 8 d’En Comú Podem, 6 de Ciutadans i 3 del PP, amb el 99,72 % escrutat- són:
Per la circumscripció de Barcelona (85 diputats):
PSC (23)
1. Salvador Illa Roca
2. Eva Granados Galiano
3. Ramon Espadaler Parcerisas
4. Gemma Lienas Massot
5. Ferran Pedret i Santos
6. Alícia Romero Pla
7. David Pérez Ibáñez
8. Assumpta Escarp Gibert
9. Pol Gibert Horcas
10. Esther Niubó Cidoncha
11. Raúl Bru Muntanya
12. Beatriz Silva Gallardo
13. Jordi Terrades i Santacreu
14. Marta Moreta i Rovira
15. Juan Luis Ruiz López
16. Rocio García Pérez
17. Cristòfol Gimeno Iglesias
18. Eva Candela López
19. Jordi Riba Colom
20. Elena Díaz Torrevejano
21. David González Chanca
22. Helena Bayo Delgado
23. Mario García Gómez
ERC (19)
1. Pere Aragonès i Garcia
2. Laura Vilagrà i Pons
3. Roger Torrent i Ramió
4. Najat Driouech Ben Moussa
5. Josep Maria Jové i Lladó
6. Alba Vergés i Bosch
7. Ernest Maragall i Mira
8. Ester Capella i Farré
9. Chakir L’Homrani i Lesfar
10. Jenn Díaz i Ruíz
11. Pau Morals i Romero
12. Núria Piques i Albets
13. Ruben Wagensberg i Ramon
14. Mònica Palacín i París
15. Jordi Albert i Caballero
16. Lluïsa Llop i Fernández
17. Juli Fernández i Olivares
18. Ana Balsera i Marín
19. Ferran Esrtuch i Torrents
JUNTS (16)
1. Carles Puigdemont i Casamajó
2. Laura Borràs Castanyer
3. Joan Canadell i Bruguera
4. Elsa Artadi Vila
5. Jaume Alonso-Cuevillas i Sayrol
6. Meritxell Budó i Pla
7. Jordi Puigneró i Ferrer
8. Anna Erra Solà
9. Lluís Puig Gordi
10. Aurora Madaula i Giménez
11. Damià Calvet Valera
12. Mercè Esteve i Pi
13. Josep Rius Alcaraz
14. Judith Toronjo Nofuentes
15. Francesc De Dalmases i Thió
16. Assumpció (Titón) Lailla Jou
VOX (7)
1. Ignacio Garriga Vaz de Conciao
2. Antonio Gallego Burgos
3. Juan de la Cruz Garriga Dómenech
4. María Elisa García Fuster
5. Mónica Lora Cisquer
6. Andrés Félix Bell Sanz
7. Manuel Jesús Acosta Elías
En Comú Podem (7)
1. Jéssica Albiach Satorres
2. Joan Carles Gallego Herrera
3. Jessica González Herrera
4. Lucas Silvano Ferro Solé
5. David Cid Colomer
6. Susanna Segòvia Sánchez
7. Marc Parés Franzi
CUP (5)
1. Dolors Sabaté Puig
2. Carles Riera Albert
3. Eulàlia Reguant Guareix
4. Xavier Pellicer Pareja
5. Basharat (Basha) Changue Canalejo
Ciutadans (5)
1. Carlos Carrizosa Torres
2. Ana María Grau Arias
3. Ignacio de Loyola (Nacho) Martín Blanco
4. Marina Brau Nebot
5. Joana García González
PP (3)
1. Alejandro Fernández Álvarez
2. Lorena Roldán Suárez
3. Eva Parera Escrichs
Per la circumscripció de Tarragona (18 diputats)
ERC (5)
1. Raquel Sans Guerra
2. Lluís Salvadó Tenesa
3. Irene Aragonès Gràcia
4. Carles Castillo Rosique
5. María Jesús Vinya Ariño
PSC (4)
1. Rosa M. Ibarra Ollé
2. Rubén Viñuales Elías
3. Joaquim Paladella Adobo
4. Dolors Carreras Casany
JUNTS (4)
1. Albert Batet
Canadell 2. Mònica Sales de la Creu
3. Eusebi Campdepadrós i Pucurull
4. Maria Teresa Pallarès Piqué
VOX (2)
1. Isabel Lázaro Pina
2. Sergio Macián de Greef
CUP(1)
1. Laia Estrada Canó
Ciutadans (1)
1. Matías Alonso Ruiz
En Comú Podem(1)
1. Jordi Jordan Farnós
Per la circumscripció de Girona (17 diputats):
JUNTS (7)
1. Gemma Geis i Carreras
2. Marta Madrenas i Mir
3. Salvador Vergés i Tejero
4. Francesc Xavier Tingues i Costa
5. Maria Antònia Batlle i Andreu
6. Ferran Roquer i Padrosa
7. Jordi Munell i Garcia
ERC (4)
1. Teresa Jordà Roura
2. Sergi Sabirà Benito
3. Anna Caula Paretas
4. Bartomeu Compte Masmitjà
PSC (3)
1. Silvia Paneque Sureda
2. Oscar Aparicio Pedrosa
3. Mónica Ríos Garcia
CUP (2)
1. Dani Cornella Detrell
2. Montserrat Vinyets Pagès
VOX (1)
1. Alberto Tarradas Paneque
Per la circumscripció de Lleida (15 diputats):
JUNTS (5)
1. Ramon Tremosa i Balcells
2. Cristina Casol Segués
3. Jordi Fàbrega i Sabaté
4. Anna Feliu Moragues
5. Joan Carles Garcia Guillamon
ERC (5)
1. Marta Vilalta i Torres
2. Meritxell Serret i Aleu
3. Jordi Freixanet i Pardo
4. Antoni Flores i Ardiaca
5. Engelbert Montalà i Pla
PSC (3)
1. Òscar Ordeig Molist
2. Judit Alcalá González
3. Silvia Romero Galera
CUP (1)
1. Pau Juvillà i Ballester
VOX (1)
1. Antonio Ramón López Gómez